Bestyrelse og udvalg

Metal Odense arbejder for forbedring af løn- og arbejdsvilkår for afdelingens medlemmer samt for at fremme faglig organisering og modernisering af fagbevægelsen.

Afdelingens bestyrelse

Lars Henning Hansen

Formand

Kent Madsen

Kasserer

Finn Torben Jensen

Ouh Odense Universitetshospital Bygningsdrift

Jakob Damsgaard

Fiotek Rustfri Stål A/S

Jesper Hougaard Frederiksen

Vestas Manufacturing A/S

Lars Hansborg-Sørensen

Vestas Manufacturing A/S

Magnus Juul Nordstrøm

Rynkeby Maskinfabrik A/S

Martin Lyager Poulsen

Fayard A/S

Morten Larsen

Keolis Danmark A/S Odense

Morten Vøhtz

Gibotech

Nils Rasmussen

Kverneland Group Kerteminde A/S

Per Jensen

Haarslev Industries A/S

Per Lund Nielsen

Nedschroef Langeskov Aps

Anders Capton

Obsevatør, Kverneland Group Kerteminde A/S

Carsten Smedegård Andersen

Observatør, Pensionist, Assens Byklub

Jeana Jørgensen

Observatør, Metal Odense

Kristian Solberg Gasser

Ungdomsformand 

Jens Steen Larsen

Observatør, Kerteminde Byklub

Jeppe Illum Fischer Hansen

Suppleant, Borgmesterforvaltningen, It-Drift og Sikkerhed

Thomas Skiver Jensen

Suppleant, Socialdemokratiets Folketingsgruppe

Afdelings ungdomsbestyrelse

Kitt Verning Lohmann

Formand
Telefon: 81 24 20 30
kittlohmann@gmail.com

Tommy Ottosen

Kasserer
Telefon: 50 45 35 65
bxc85d@gmail.com

Anne Lindberg Larsen

Bestyrelsesmedlem
Telefon: 60 70 43 19
annelarsen67@gmail.com

Kristian Solberg Gasser

Bestyrelsesmedlem
Telefon: 51 44 13 55
kristiangasser@gmail.com

Mads Bjørndal Kirstein Ahrendtsen

Bestyrelsesmedlem
Telefon: ​21 12 76 20
Kirsteinmads@gmail.com

Maja Signe Kroghave

Bestyrelsesmedlem
Telefon: ​20 23 00 07
m.kroghave@gmail.com

Peter Hein Kjærulff

Bestyrelsesmedlem
Telefon: ​60 51 14 19
phein515@gmail.com

Ben Raphael Krüger

Bestyrelsesmedlem
Telefon: ​52 37 67 05
eaglebenraphael@web.de

Anders Capton

Svenderepræsentant
Telefon: 2619 6535
acapton@msn.com

Jakob Damsgaard

Svenderepræsentant
Telefon: 2615 7808
damsgaard1977@hotmail.com

Frederikke Hoffmann Madsen

Svenderepræsentant
Telefon: 20 87 71 16
hoffmann080494@gmail.com

Har du spørgsmål eller brug for hjælp?

Ring til Metal Odense og få en snak.

6611 9196

Telefontider: 

Mandag: 8.00 - 16.00
Tirsdag: 8.00 - 16.00
Onsdag: 8.00 - 12.00
Torsdag: 8.00 - 17.00
Fredag: 8.00 - 12.00

Du kan også skrive til: odense@danskmetal.dk